Raamatud

Raamat "Tervis kogu eluks"

raamat1

”Tervis kogu eluks.Hildegardi taimeravi saladused.Esimene raamat.”

Autor: Tiiu Väinsaar

Ilmumisaasta: 2014

Kirjastus: Johannes Esto Ühing

Oma lummavas alternatiivmeditsiinis visandab Hildegard mitmekülgse pildi tervetest ja haigetest inimestest ning näitab konkreetseid viise tervislikuks eluviisiks ja õigeks elukorralduseks. Ta räägib iseendaga rahus elamisest, ligimese ja keskkonna armastamisest ning mõõdukas olemise tähtsusest. Ta rõhutab õige toitumise tähtsust tervisele ja suunab valima õigeid toiduaineid ning kirjeldab igat taime, looma, lindu või vääriskivi ja metalli põhjalikult.

Raamatust saate lugeda Hildegardi õpetusi ja soovitusi
- kuidas olla terve ja milliseid profülaktilisi abinõusid selleks kasutada;
- retsepte südame-, põrna- ja seedeelundite haigestumiste puhuks;
- juhiseid ja retsepte oma köögis toimetamiseks, et olla terve või saada terveks.

See raamat on esimene Hildegardi terviseraamatute sarjast ja mõeldud kõigile, keda huvitab elamine terve inimesena.

Hildegard ise ütleb: „Ma nägin neid lugusid mitte väliste silmadega ja kuulsin mitte väliste kõrvadega, ma nägin seda kõike ainuüksi oma vaimus…“

 HIND: 12.90


Raamat "Tervis kogu eluks"

”Tervis kogu eluks.Hildegardi taimeravi saladused. Teine raamat.”

Autor: Tiiu Väinsaar

Ilmumisaasta: 2014

Kirjastus: Johannes Esto Ühing

Püha Hildegardi taimeravi teises raamatus räägitakse hingamisteedest, närvisüsteemist ja neerudest. Tutvustatakse Hildegardi ravivahendeid nendega seotud haiguste puhul, samuti antakse ülevaade Hildegardi paastumise meetodist ja aadrilaskmisest.


Toimetanud Evi Laido
Kaanekujunuda Maarja Vannas

Pehmekaaneline, 224 lk, 133 x 206 mm
HIND 13.90


Raamat "Vooruste mäng"

 

Bingeni Hildegardi Ordo Virtutum " Vooruste mäng"

Autor: Riina Ruut

Ilmumisaasta :2004

Kirjastus: Härmametsa Talu Kirjastus

Bingeni püha Hildegardi, keskaegse Õhtumaa üht tähelepanuväärsemat ja mõjukamat naist, on aegade jooksul pärjatud rohkete epiteetidega: prohvet, müstik, sibüll, teoloog, reformaator, arst ja loodusteadlane, poeet ja helilooja. Kõigis neis tiitlites on omajagu tõtt. Hildegardi maailmapilt on ülimalt terviklik ning kõik tema kirjutised ja tegevused on kantud ühest ja samast, kõikehõlmavast Püha Vaimu hingusest. Talle oli palju antud ja temalt ka nõuti palju. Kogu tema pikka elu iseloomustab kuuletumine Kõigevägevama tahtele, olgugi et see võis tähendada vastuhakku selle maailma vägevatele ning püstitatud eesmärgid võisid tunduda inimlikult saavutamatud. Hildegardi tekstid on juurtega omas ajas, samas on nad ajatud. 900 aastat lahutab meid Hildegardi maailmast. Kes ta siis ikkagi oli?

Sisaldab keskaegseid illustratsioone.

 


 E-raamat "Elava valguse sõnad"

 

Autor: Hildegard Bingenist

Ilmumisaasta :2014

Kirjastus: MTÜ Allika

Keskaegse mõtleja kaasaega harjumatult sobivad mõtted.

Hildegard Bingenist (1098-1179) oleks ka tänases ühiskonnas väljapaistev inimene - ta oli prohvet-müstik, visionäär, teadlane, nõustaja ning reformaator. 12. sajandil elanud naise kohta on ta saavutused nii väljapaistvad, et hilisematel on temaga raske võistelda. Hildegard oli benediktiini nunn, kes andis suure panuse oma kaasaja usu-, kultuuri- ning vaimuellu, suutes muuta hämmastavalt palju. Von Bingen oli ainus naine, kes võis kristlikus õpetuses sõna võtta ning esimene naishing, kellel paavst lubas teoloogilisi raamatuid kirjutada. Talle kuulub ka au olla esimese moraalinäidendi autor, väga paljude kunstide valdaja, kõige viljakam koraalide looja oma ajastul ning esimene naine, kes kirjutas põhjalikult loodusteadustest ning meditsiinist. Ta oli ainus õrnema soo esindaja keskajal, kes võis jutlustada avalikult nii vaimulike kui ilmalike ees.

"Et inimene on oma sõnakuulmatuses jätnud tähele panemata nii jumalakartuse kui -armastuse, käituvad ka kõik ürgained, tõusud ning mõõnad ülepiiriliselt. See on nii nagu inimese organismiga: kui inimene on mõõdutunde ületanud, siis reageerib ka tema organism vastavalt."