KONTSERT Hildegard von Bingeni laulud ja orelimuusika 15 saj-st Harmonia caelorum

XII sajandi mõjuka müstiku ja filosoofi, Reini sibülliks kutsutud Hildegard von Bingeni rahvusvahelisele mälestuspäevale pühendatud kontsert

17.09.2017 kell 17.00 Ukraina Katolikukirik Tallinnas, Laboratooriumi 22

 

Keskaegne jumalik muusika kõlab ansambli „ Rondellus “ solistide ja vabakutseliste muusikute koosluses

Harmonia caelorum

Hildegard von Bingeni laulud ja orelimuusika 15.saj-st

Esitavad: Maria Staak, Eike Kirikal, Ester-Silva Erikson, Marilin Lips, Marju Riisikamp (portatiivorel)

 

Benediktiini abtiss Bingeni Hildegard (1098 – 1179) kuulutati ametlikult pühakuks ja Kiriku doktoriks alles 2012 aastal paavst Benedictus XVI poolt.

Püha Hildegard avaldas hulgaliselt kirjutisi teoloogia, teaduse, ravitsemise, ajaloo ja muusika alal ning oli nõustajaks nii vaimulikele kui ka ilmalikele võimuisikutele.

Muusika kaudu oli tema meelest võimalik püüelda paradiisi ilu ja ühendada inimlikku taevalikuga. Tema muusikaliseks peateoseks on Symphonia harmoniae caelestium revelationum, kuhu kuuluvad 77 liturgilist laulu – nende kõikide viis ja sõnad on Bingeni Hildegardi enda loodud.

Nii püha Hildegardi muusika esitajad kui ka kuulajad teavad kinnitada, et Jumalast saadud inspiratsioon on ta loomingus tajutav. Tema maailmavaate kohaselt on Jumala loodud maailm täis armastust ja ilu. Elu ja valguse allikaks on lõputu armastus, mis tema sõnul täidab iga elavat olendit siin maa peal.

Uksed kirikusse avatakse kell 16.30

Kontserdi kestus 1 tund

Pakutakse traditsioonilisi Hildegardi närviküpsiseid ja fenkoliteed.

Ühine leivajagamine!

Piletid 10 € saadaval www.piletimasin.ee ja olemasolu korral kohapeal. Lapsed kuni 6 eluaastat k.a. tasuta (istuvad saatja süles)

Korraldaja: MTÜ Hildegardi Selts / www.hildegardiselts.ee

Toetajad: Ukraina Kultuurikeskus / www.ukk.ee ; Mahemarket / www.maheveeb.ee