Keelraunjalg ehk põdrakeel

Keelraunjalg ehk põdrakeel  –   Asplenium scolopendrium

Sk.Hirschzungenfarn

Hildegard ütleb:  „ see aitab maksa, puhastab kopse, tervistab sisikonda ja kõrvaldab mädanemise  (roiskumine) ja rögaummistuse.“

 

Keelraunjala ürt pulbrina

Hirschzungenfarnkraut – Pulver.

Hind 50g / 6.90

Sobib peapõrutuse, kopsuvalu, traumajärgsed seisundid

Võetakse 1-3 noaotsatäit pulbrit ja segatakse 1 likööriklaasitäie sooja veiniga iga 2 tunni järgi või vähemalt  3 korda päevas 3 päeva sisse võtta. Õnnetuse poolt põhjustatud kopsuvalude korral võtta 2 noaotsatäit pulbrit nii enne kui peale sööki käe peale ja lakkuda see ära.

 

Keelraunjala segupulber

 Hirschzungengewürz mit Ceylon – Zimt.

Keedetakse vein, mis lisaks maksa ja kopsude tervendamisele on end õigustanud  ka hormoonide  korrastusel munasarjade- ja alakehahaiguste puhul, endometroosi, vooluse, kilpnäärme- ja kõhunäärmetalitluse häirete  puhul.

On hea kõhunäärme insuliini ergutamiseks.

Ravim toimib eriliselt hästi pärast aadrilaskmist, mõjutades intensiivselt hormonaalset regulatsiooni. Selle abinõu järel algab uuesti menstruatsioon.

Keel-raunjalaeliksiir valmistus:

Kõigepealt panna külma veiniga keema keel-raunjala ürt, keeta 5 minutit, lisada 200 g mett ja teist korda keema ajada. Lisada pipar ja kaneel,  veelkord keema ajada ja keeta 3 minutit. Filtreerida ja valada kuumalt steriilsetesse pudelitesse.

Võtta kuurina esimesel nädalal  1 likööriklaas (u 20 ml)  3 korda päevas pärast sööki, seejärel 6-8 nädalat enne ja pärast sööki 1 likööriklaasitäis sisse võtta.