Harilik apteegitill

Harilik apteegitill – Foeniculum vulgare

Sk. Fenchel

See, mis speltanisu on teravilja hulgas, on apteegitill aedviljade hulgas: rõõmsaks tegev, seedimist soodustav, kõhupuhitust leevendav; ja Hildegard ütleb kenasti: „ ükskõik kuidas sööduna teeb apteegitill inimese lustlikuks ja  rõõmsaks, annab talle ilusa jume ja hea ihulõhna ja hea seedimise.“

Soovitus: apteegitilli igal kujul: apteegitilli teena,  köögiviljana – apteegitilli mugulad, seemnetena või tabletina (3 korda iga päev 3-5 tabletti enne sööki võtta). Kõrvetiste ja röhituste puhul võetakse  ka lisaks 3 tabletti pärast sööki. See ei kõrvalda mitte ainult musta sappi, vaid neutraliseerib lisaks sellele sapphappe.

 

Apteegitilli tabletid

Fenchel-Kautabletten

on „Hildegardi meditsiini antatsiid“ ja  nad mitte ainult ei kõrvalda seedekulgla valusid, vaid ravivad ka seedekulgla haavandeid, isegi väga vanu.

Hind 25 gr  / 6.95

 

Apteegitilli seemned

Fenchel BIO,  ganze Körner.

Hind 100 gr / 2.20

 Hildegardi köögi vürts,  kasutada enamuse toitude valmistamisel, eriti hea kuumutada õlis enne köögivilja kuumutamist; teena – 1 sl seemneid keeta 2-3 min. 1 l vees ja kurnata, juua päeva jooksul, kuurina 2-3 nädalat.

 

Apteegitilli segupulber „Sivesan“

Fenchelgewürzmischung (Sivesan). Inhalt: Fenchelpulver 54%, Galgantwurzelpulver, Diptamwurzelpulver, Habichtskrautpulver.

On universaalne arstim nii tervele kui haigele, on kaitse tromboosi- ja embooliaohule, rinna-angiini, läbipõlemise ja südameinfarkti profülaktikaks.

Sivesan – pulber parandab ainevahetust ja vereringet ja aitab iseäranis kaasa tervenemisele pärast haigust ja operatsioone. Hea ka sagedaste higistamishoogude korral.

Võetakse 2-3 noaotsatäit 1 likööriklaasitäies soojas veinis või vees  pärast lõunasööki.

  Hind: 100 gr / 7.90